
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.2 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.95 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Frequency | 100 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 1.5 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 8.5 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56340
Ext.Price$0.56340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56340 | $0.56340 |
| 10 | $0.40524 | $4.05240 |
| 25 | $0.36506 | $9.12650 |
| 50 | $0.34257 | $17.12850 |
| 100 | $0.32146 | $32.14600 |
| 300 | $0.30388 | $91.16400 |
| 500 | $0.28726 | $143.63000 |
| 1000 | $0.26845 | $268.45000 |
| 3000 | $0.26020 | $780.60000 |
| 5000 | $0.25220 | $1261.00000 |
